Spring 2017 Athena & Classic
Team Schedules - BU14 Classic II
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-spr17athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=B715996A-A337-4160-8B41-6E27CA0AF2C8&tournamentguid=12D36B5B-07F6-4895-A233-D5280306E230&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL B      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B9 : SA / CFA Dalton 03 Premier - CL II52555555500-042 18  6  6 0
 B1 : Concorde Fire North Elite - CL II55550205055-037 6  13  5 0
 B11 : ATHENS UNITED 03 BOYS GOLD - CL II05055055502-032 4  18  0 0
 B4 : DDYSC 03 Wolves Elite - CL II02025250555-031 6  14  1 0
 B6 : YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II00525500505-027 0  21  6 1
 B5 : Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II50502005550-027 1  26  4 0
 B12 : Georgia FC 03 Elite - CL II52502000505-024 -2  16  6 0
 B10 : Rush 2003 - CL II25200555000-024 4  15  2 0
 B8 : Augusta Arsenal 03 Gold - CL II02500550500-022 -8  22  2 1
 B3 : GS 03B Gold - CL II50000255000-017 -7  20  0 0
 B2 : Roswell Santos Blue - CL II00052000550-017 -9  22  0 0
 B7 : Concorde Fire Central Black - CL II00050055020-017 -13  29  4 0

Bracket - Saturday, March 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548113  Lakeshore Park  11:00 AM  1 B9 vs B8SA / CFA Dalton 03 Premier - CL II 2 vs.Augusta Arsenal 03 Gold - CL II0
 548166  Grizzard Park - Rome  12:00 PM  1 B6 vs B3YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II 1 vs.GS 03B Gold - CL II2

Bracket - Sunday, March 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548119  Stars Athletic Club  01:00 PM  2 B10 vs B9Rush 2003 - CL II 2 vs.SA / CFA Dalton 03 Premier - CL II2
 548117  Bethesda Park  01:00 PM  Bute B12 vs B6Georgia FC 03 Elite - CL II 2 vs.YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II0
 548114  East Carrollton Park  01:00 PM  EC 3 B3 vs B1GS 03B Gold - CL II 0 vs.Concorde Fire North Elite - CL II1

Bracket - Saturday, March 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548122  Grimes Bridge  09:00 AM  2 B2 vs B6Roswell Santos Blue - CL II 0 vs.YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II2
 548120  Ocee Elementary  10:00 AM  1 B1 vs B4Concorde Fire North Elite - CL II 2 vs.DDYSC 03 Wolves Elite - CL II1
 548125  Holland Sports Complex  01:00 PM  3 B11 vs B9ATHENS UNITED 03 BOYS GOLD - CL II 0 vs.SA / CFA Dalton 03 Premier - CL II2
 548124  Bethesda Park  05:15 PM  Park B12 vs B8Georgia FC 03 Elite - CL II 1 vs.Augusta Arsenal 03 Gold - CL II1

Bracket - Sunday, March 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548127  Wade Walker Park  12:00 PM  10 B4 vs B6DDYSC 03 Wolves Elite - CL II 1 vs.YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II1

Bracket - Saturday, March 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548136  Groveway Community Park  09:00 AM  UP B2 vs B10Roswell Santos Blue - CL II 1 vs.Rush 2003 - CL II3
 548134  Wade Walker Park  09:00 AM  10 B4 vs B8DDYSC 03 Wolves Elite - CL II 1 vs.Augusta Arsenal 03 Gold - CL II2
 548135  East Carrollton Park  01:00 PM  EC 3 B3 vs B9GS 03B Gold - CL II 0 vs.SA / CFA Dalton 03 Premier - CL II4
 548133  Agnes Scott  03:30 PM  1 B5 vs B7Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II 4 vs.Concorde Fire Central Black - CL II1

Bracket - Sunday, March 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548138  Georgia Soccer Park  10:00 AM  4 B7 vs B1Concorde Fire Central Black - CL II 1 vs.Concorde Fire North Elite - CL II3
 548139  Grizzard Park - Rome  01:00 PM  1 B6 vs B8YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II 4 vs.Augusta Arsenal 03 Gold - CL II0
 548141  Wade Walker Park  02:00 PM  10 B4 vs B10DDYSC 03 Wolves Elite - CL II 1 vs.Rush 2003 - CL II1
 548142  Grimes Bridge  02:45 PM  2 B2 vs B11Roswell Santos Blue - CL II 0 vs.ATHENS UNITED 03 BOYS GOLD - CL II1
 548140  Arizona Avenue  07:30 PM  2 B5 vs B9Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II 0 vs.SA / CFA Dalton 03 Premier - CL II3

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548144  Ocee Elementary  10:15 AM  1 B1 vs B8Concorde Fire North Elite - CL II 2 vs.Augusta Arsenal 03 Gold - CL II1
 548145  Concorde Ridgeview  10:15 AM  1 B7 vs B9Concorde Fire Central Black - CL II 0 vs.SA / CFA Dalton 03 Premier - CL II2
 548146  Grizzard Park - Rome  12:00 PM  1 B6 vs B10YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II 2 vs.Rush 2003 - CL II0
 548147  Wade Walker Park  01:00 PM  10 B4 vs B11DDYSC 03 Wolves Elite - CL II 3 vs.ATHENS UNITED 03 BOYS GOLD - CL II2
 548148  East Carrollton Park  05:00 PM  EC 3 B3 vs B12GS 03B Gold - CL II 2 vs.Georgia FC 03 Elite - CL II3

Bracket - Sunday, March 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548152  Grizzard Park - Rome  01:00 PM  1 B6 vs B11YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II 3 vs.ATHENS UNITED 03 BOYS GOLD - CL II4
 548151  Augusta Soccer Park  01:00 PM  1 B8 vs B10Augusta Arsenal 03 Gold - CL II 2 vs.Rush 2003 - CL II1
 548150  Lakeshore Park  01:00 PM  1 B9 vs B1SA / CFA Dalton 03 Premier - CL II 2 vs.Concorde Fire North Elite - CL II0
 548153  Arizona Avenue  03:00 PM  2 B5 vs B12Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II 4 vs.Georgia FC 03 Elite - CL II2
 548155  Chestnut Log  05:00 PM  4 B3 vs B2GS 03B Gold - CL II 2 vs.Roswell Santos Blue - CL II3

Bracket - Saturday, April 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548161  Wade Walker Park  11:00 AM  2 B4 vs B3DDYSC 03 Wolves Elite - CL II 1 vs.GS 03B Gold - CL II1

Bracket - Sunday, April 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548111  Holland Sports Complex  12:00 PM  3 B11 vs B5ATHENS UNITED 03 BOYS GOLD - CL II 2 vs.Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II1
 548179  Georgia Soccer Park  01:30 PM  2 B7 vs B6Concorde Fire Central Black - CL II 3 vs.YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II1

Bracket - Friday, April 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548126  Arizona Avenue  07:30 PM  2 B5 vs B1Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II 2 vs.Concorde Fire North Elite - CL II2

Bracket - Saturday, April 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548183  Stars Athletic Club  09:00 AM  2 B10 vs B5Rush 2003 - CL II 9 vs.Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II0
 548132  Ocee Elementary  09:30 AM  1 B1 vs B6Concorde Fire North Elite - CL II 2 vs.YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II3
 548181  Bethesda Park  10:00 AM  Park B12 vs B2Georgia FC 03 Elite - CL II 0 vs.Roswell Santos Blue - CL II0
 548185  Augusta Soccer Park  11:45 AM  1 B8 vs B7Augusta Arsenal 03 Gold - CL II 2 vs.Concorde Fire Central Black - CL II0
 548182  Holland Sports Complex  01:00 PM  3 B11 vs B3ATHENS UNITED 03 BOYS GOLD - CL II 0 vs.GS 03B Gold - CL II1

Bracket - Saturday, April 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548108  Ocee Elementary  09:30 AM  1 B1 vs B2Concorde Fire North Elite - CL II 1 vs.Roswell Santos Blue - CL II0
 548157  Augusta Soccer Park  01:30 PM  6 B8 vs B11Augusta Arsenal 03 Gold - CL II 1 vs.ATHENS UNITED 03 BOYS GOLD - CL II4
 548121  East Carrollton Park  05:00 PM  EC 3 B3 vs B5GS 03B Gold - CL II 3 vs.Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II2
 548110  Bethesda Park  06:00 PM  Park B12 vs B4Georgia FC 03 Elite - CL II 0 vs.DDYSC 03 Wolves Elite - CL II2
 548112  Stars Athletic Club  07:00 PM  2 B10 vs B7Rush 2003 - CL II 5 vs.Concorde Fire Central Black - CL II1

Bracket - Saturday, April 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548156  Ocee Elementary  10:00 AM  1 B1 vs B10Concorde Fire North Elite - CL II 1 vs.Rush 2003 - CL II2
 548137  Bethesda Park  11:00 AM  Park B12 vs B11Georgia FC 03 Elite - CL II 1 vs.ATHENS UNITED 03 BOYS GOLD - CL II3
 548184  Lakeshore Park  01:00 PM  1 B9 vs B6SA / CFA Dalton 03 Premier - CL II 6 vs.YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II0
 548160  Arizona Avenue  03:00 PM  1 B5 vs B2Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II 4 vs.Roswell Santos Blue - CL II1
 548128  East Carrollton Park  05:00 PM  EC 3 B3 vs B7GS 03B Gold - CL II 1 vs.Concorde Fire Central Black - CL II3

Bracket - Sunday, April 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548163  Lakeshore Park  01:00 PM  1 B9 vs B12SA / CFA Dalton 03 Premier - CL II 1 vs.Georgia FC 03 Elite - CL II0
 548162  Holland Sports Complex  04:00 PM  4 B11 vs B10ATHENS UNITED 03 BOYS GOLD - CL II 3 vs.Rush 2003 - CL II1
 548165  Georgia Soccer Park  05:00 PM  2 B7 vs B2Concorde Fire Central Black - CL II 3 vs.Roswell Santos Blue - CL II1
 548167  Arizona Avenue  06:00 PM  2 B5 vs B4Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II 1 vs.DDYSC 03 Wolves Elite - CL II0

Bracket - Saturday, May 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548168  Ocee Elementary  12:30 PM  1 B1 vs B11Concorde Fire North Elite - CL II 2 vs.ATHENS UNITED 03 BOYS GOLD - CL II0
 548170  Lakeshore Park  01:00 PM  1 B9 vs B2SA / CFA Dalton 03 Premier - CL II 1 vs.Roswell Santos Blue - CL II2
 548171  Augusta Soccer Park  01:30 PM  1 B8 vs B3Augusta Arsenal 03 Gold - CL II 2 vs.GS 03B Gold - CL II1
 548172  Georgia Soccer Park  06:00 PM  3 B7 vs B4Concorde Fire Central Black - CL II 1 vs.DDYSC 03 Wolves Elite - CL II5
 548131  Stars Athletic Club  07:00 PM  2 B10 vs B12Rush 2003 - CL II 0 vs.Georgia FC 03 Elite - CL II2

Bracket - Sunday, May 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548178  Augusta Soccer Park  01:00 PM  1 B8 vs B5Augusta Arsenal 03 Gold - CL II 1 vs.Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II3
 548177  Lakeshore Park  01:00 PM  1 B9 vs B4SA / CFA Dalton 03 Premier - CL II 1 vs.DDYSC 03 Wolves Elite - CL II2
 548118  Holland Sports Complex  02:00 PM  4 B11 vs B7ATHENS UNITED 03 BOYS GOLD - CL II 3 vs.Concorde Fire Central Black - CL II3
 548174  Bethesda Park  03:00 PM  Bute B12 vs B1Georgia FC 03 Elite - CL II 1 vs.Concorde Fire North Elite - CL II3

Bracket - Saturday, May 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548158  Georgia Soccer Park  10:00 AM  6 B7 vs B12Concorde Fire Central Black - CL II 0 vs.Georgia FC 03 Elite - CL II2
 548129  Groveway Community Park  02:15 PM  UP B2 vs B8Roswell Santos Blue - CL II 3 vs.Augusta Arsenal 03 Gold - CL II2
 548173  Grizzard Park - Rome  07:00 PM  3 B6 vs B5YMCA Arsenal Rome - BU14 Red - CL II 2 vs.Inter Atlanta FC 03B Blues Elite - CL II1

Bracket - Sunday, May 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548115  Grimes Bridge  04:30 PM  2 B2 vs B4Roswell Santos Blue - CL II 2 vs.DDYSC 03 Wolves Elite - CL II3

Bracket - Sunday, May 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 548176  East Carrollton Park  07:00 PM  EC 3 B3 vs B10GS 03B Gold - CL II 0 vs.Rush 2003 - CL II0






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.