Spring 2017 Athena & Classic
Team Schedules - BU14 Classic III East
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-spr17athenaandclassic.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=FE14EB48-39C2-477D-82CB-5281CBE85D70&tournamentguid=12D36B5B-07F6-4895-A233-D5280306E230&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : DSC 03B Revolution White - CL III E255555555555-057 25  10  3 0
 A12 : Alianza Elite 03 B14 - CL III E555255505552-049 20  8  0 0
 A4 : UFA Norcross 03B Premier - CL III E550550555255-047 24  9  0 0
 A2 : Oconee FC 03 Red - CL III E052522255520-035 6  16  5 1
 A5 : UFA 03B Red - CL III E050550525502-034 5  25  6 1
 A3 : Atlanta Fire - 2003 Gold - CL III E205220552505-033 9  15  5 0
 A13 : Georgia FC 03- BU14 Abel - CL III E055052020220-023 -2  26  3 1
 A9 : GSA 03 Red - CL III E500005220250-021 -12  21  1 0
 A6 : UFA 03B Gold - CL III E000250200505-019 -5  24  3 0
 A8 : Ambush SC B03 White - CL III E022055000005-019 -7  24  2 0
 A7 : Chiefs Premier 03 - CL III E505200005000-017 -19  31  2 0
 A10 : Lanier Sharks 03 - CL III E00500002-4052-010 -10  23  2 0
 A11 : Concorde Fire North Black - CL III E002005000000-07 -34  51  7 1

Bracket - Saturday, March 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657930  Bethesda Park  11:00 AM  Park A13 vs A4Georgia FC 03- BU14 Abel - CL III E 1 vs.UFA Norcross 03B Premier - CL III E3
 657931  South Forsyth  01:00 PM  1 A5 vs A12UFA 03B Red - CL III E 1 vs.Alianza Elite 03 B14 - CL III E4
 657932  Allen Creek  01:30 PM  1 A10 vs A7Lanier Sharks 03 - CL III E 0 vs.Chiefs Premier 03 - CL III E1

Bracket - Sunday, March 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657935  Matt Community Park  01:00 PM  3 A6 vs A13UFA 03B Gold - CL III E 2 vs.Georgia FC 03- BU14 Abel - CL III E4
 657936  Allen Creek  02:45 PM  3 A10 vs A9Lanier Sharks 03 - CL III E 0 vs.GSA 03 Red - CL III E1
 657933  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 A1 vs A3DSC 03B Revolution White - CL III E 2 vs.Atlanta Fire - 2003 Gold - CL III E2
 657938  West Gwinnett Park  03:00 PM  1 A12 vs A7Alianza Elite 03 B14 - CL III E 2 vs.Chiefs Premier 03 - CL III E0
 657934  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  4 A4 vs A2UFA Norcross 03B Premier - CL III E 2 vs.Oconee FC 03 Red - CL III E0

Bracket - Saturday, March 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657940  Scott Hudgens Park  12:00 PM  6 A3 vs A5Atlanta Fire - 2003 Gold - CL III E 2 vs.UFA 03B Red - CL III E6
 657939  GSA  12:30 PM  Spen A9 vs A12GSA 03 Red - CL III E 0 vs.Alianza Elite 03 B14 - CL III E2
 657942  Allen Creek  03:00 PM  1 A10 vs A11Lanier Sharks 03 - CL III E 4 vs.Concorde Fire North Black - CL III E0
 657944  Bethesda Park  03:30 PM  Park A13 vs A8Georgia FC 03- BU14 Abel - CL III E 3 vs.Ambush SC B03 White - CL III E2
 657943  Oconee Veterans Park  03:30 PM  C A2 vs A6Oconee FC 03 Red - CL III E 2 vs.UFA 03B Gold - CL III E1
 657941  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 A1 vs A4DSC 03B Revolution White - CL III E 3 vs.UFA Norcross 03B Premier - CL III E0

Bracket - Sunday, March 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657948  Matt Community Park  09:00 AM  3 A5 vs A1UFA 03B Red - CL III E 2 vs.DSC 03B Revolution White - CL III E4
 657950  Fowler Park  09:00 AM  9 A6 vs A4UFA 03B Gold - CL III E 2 vs.UFA Norcross 03B Premier - CL III E5
 657949  Webb Bridge Park  01:45 PM  1 A8 vs A2Ambush SC B03 White - CL III E 3 vs.Oconee FC 03 Red - CL III E3

Bracket - Saturday, March 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657951  Oconee Veterans Park  03:30 PM  C A2 vs A10Oconee FC 03 Red - CL III E 1 vs.Lanier Sharks 03 - CL III E0

Bracket - Sunday, March 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657959  Matt Community Park  09:00 AM  3 A5 vs A9UFA 03B Red - CL III E 4 vs.GSA 03 Red - CL III E0
 657960  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  4 A4 vs A10UFA Norcross 03B Premier - CL III E 6 vs.Lanier Sharks 03 - CL III E0
 657957  Oconee Veterans Park  05:00 PM  C A2 vs A12Oconee FC 03 Red - CL III E 1 vs.Alianza Elite 03 B14 - CL III E1
 657958  Webb Bridge Park  05:30 PM  1 A8 vs A6Ambush SC B03 White - CL III E 1 vs.UFA 03B Gold - CL III E1

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657965  Ocee Elementary  08:30 AM  1 A11 vs A5Concorde Fire North Black - CL III E 1 vs.UFA 03B Red - CL III E6
 657966  West Gwinnett Park  09:00 AM  1 A12 vs A4Alianza Elite 03 B14 - CL III E 1 vs.UFA Norcross 03B Premier - CL III E0
 657968  Scott Hudgens Park  10:30 AM  1 A3 vs A13Atlanta Fire - 2003 Gold - CL III E 3 vs.Georgia FC 03- BU14 Abel - CL III E0
 657967  Pleasantdale Park  11:00 AM  2 A7 vs A9Chiefs Premier 03 - CL III E 2 vs.GSA 03 Red - CL III E1
 657964  Webb Bridge Park  12:30 PM  1 A8 vs A1Ambush SC B03 White - CL III E 1 vs.DSC 03B Revolution White - CL III E4
 657963  South Forsyth  03:00 PM  1 A6 vs A10UFA 03B Gold - CL III E 3 vs.Lanier Sharks 03 - CL III E2

Bracket - Sunday, March 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657971  Allen Creek  11:00 AM  2 A10 vs A8Lanier Sharks 03 - CL III E 1 vs.Ambush SC B03 White - CL III E3
 657970  Ocee Elementary  12:00 PM  1 A11 vs A7Concorde Fire North Black - CL III E 2 vs.Chiefs Premier 03 - CL III E2
 657972  Bethesda Park  01:00 PM  Park A13 vs A5Georgia FC 03- BU14 Abel - CL III E 5 vs.UFA 03B Red - CL III E0
 657973  Oconee Veterans Park  01:00 PM  C A2 vs A3Oconee FC 03 Red - CL III E 1 vs.Atlanta Fire - 2003 Gold - CL III E1
 657974  Fowler Park  01:00 PM  9 A6 vs A12UFA 03B Gold - CL III E 0 vs.Alianza Elite 03 B14 - CL III E1
 657969  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A1 vs A9DSC 03B Revolution White - CL III E 2 vs.GSA 03 Red - CL III E0

Bracket - Saturday, April 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657979  GSA  03:00 PM  Mill A9 vs A11GSA 03 Red - CL III E 2 vs.Concorde Fire North Black - CL III E0

Bracket - Sunday, April 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657956  GSA  01:00 PM  Mill A9 vs A3GSA 03 Red - CL III E 0 vs.Atlanta Fire - 2003 Gold - CL III E0

Bracket - Friday, April 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657954  Matt Community Park  07:30 PM  4 A5 vs A7UFA 03B Red - CL III E 2 vs.Chiefs Premier 03 - CL III E0

Bracket - Saturday, April 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 658003  Oconee Veterans Park  01:00 PM  C A2 vs A13Oconee FC 03 Red - CL III E 2 vs.Georgia FC 03- BU14 Abel - CL III E2
 657999  Scott Hudgens Park  01:00 PM  6 A3 vs A12Atlanta Fire - 2003 Gold - CL III E 0 vs.Alianza Elite 03 B14 - CL III E3
 658004  GSA  01:00 PM  Mill A9 vs A6GSA 03 Red - CL III E 0 vs.UFA 03B Gold - CL III E0
 658002  Allen Creek  01:30 PM  1 A10 vs A5Lanier Sharks 03 - CL III E 1 vs.UFA 03B Red - CL III E1
 658001  Summerour Middle School  04:30 PM  1 A4 vs A11UFA Norcross 03B Premier - CL III E 7 vs.Concorde Fire North Black - CL III E0
 658000  Webb Bridge Park  04:30 PM  1 A8 vs A7Ambush SC B03 White - CL III E 3 vs.Chiefs Premier 03 - CL III E0

Bracket - Saturday, April 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657987  West Gwinnett Park  10:30 AM  1 A12 vs A1Alianza Elite 03 B14 - CL III E 1 vs.DSC 03B Revolution White - CL III E2
 657988  Summerour Middle School  10:30 AM  1 A4 vs A7UFA Norcross 03B Premier - CL III E 7 vs.Chiefs Premier 03 - CL III E2
 657992  Scott Hudgens Park  01:00 PM  1 A3 vs A8Atlanta Fire - 2003 Gold - CL III E 4 vs.Ambush SC B03 White - CL III E1
 657991  GSA  01:30 PM  Mill A9 vs A2GSA 03 Red - CL III E 0 vs.Oconee FC 03 Red - CL III E3
 657989  South Forsyth  05:00 PM  1 A6 vs A5UFA 03B Gold - CL III E 1 vs.UFA 03B Red - CL III E2
 657990  Ocee Elementary  06:00 PM  1 A11 vs A13Concorde Fire North Black - CL III E 4 vs.Georgia FC 03- BU14 Abel - CL III E3

Bracket - Sunday, April 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657993  Matt Community Park  09:00 AM  3 A5 vs A8UFA 03B Red - CL III E 4 vs.Ambush SC B03 White - CL III E1
 657996  Oconee Veterans Park  01:00 PM  C A2 vs A11Oconee FC 03 Red - CL III E 5 vs.Concorde Fire North Black - CL III E0

Bracket - Friday, April 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657945  Ocee Elementary  07:00 PM  1 A11 vs A12Concorde Fire North Black - CL III E 0 vs.Alianza Elite 03 B14 - CL III E6

Bracket - Saturday, April 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657986  Bethesda Park  09:00 AM  Bute A13 vs A9Georgia FC 03- BU14 Abel - CL III E 2 vs.GSA 03 Red - CL III E2
 657984  Pinckneyville Park - UFA Norcross  12:30 PM  4 A4 vs A5UFA Norcross 03B Premier - CL III E 5 vs.UFA 03B Red - CL III E0
 657982  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 A1 vs A11DSC 03B Revolution White - CL III E 7 vs.Concorde Fire North Black - CL III E0
 657983  Pleasantdale Park  01:30 PM  2 A7 vs A2Chiefs Premier 03 - CL III E 1 vs.Oconee FC 03 Red - CL III E3
 657985  Scott Hudgens Park  03:00 PM  1 A3 vs A6Atlanta Fire - 2003 Gold - CL III E 4 vs.UFA 03B Gold - CL III E0
 657981  West Gwinnett Park  04:40 PM  1 A12 vs A10Alianza Elite 03 B14 - CL III E 4F vs.Lanier Sharks 03 - CL III E
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, April 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657929  Fowler Park  11:00 AM  9 A6 vs A11UFA 03B Gold - CL III E 4 vs.Concorde Fire North Black - CL III E0
 657976  West Gwinnett Park  01:00 PM  1 A12 vs A8Alianza Elite 03 B14 - CL III E 2 vs.Ambush SC B03 White - CL III E1
 657980  Allen Creek  01:15 PM  3 A10 vs A1Lanier Sharks 03 - CL III E 0 vs.DSC 03B Revolution White - CL III E1
 657975  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  4 A4 vs A3UFA Norcross 03B Premier - CL III E 0 vs.Atlanta Fire - 2003 Gold - CL III E0
 657977  Pleasantdale Park  03:30 PM  2 A7 vs A13Chiefs Premier 03 - CL III E 2 vs.Georgia FC 03- BU14 Abel - CL III E1
 657978  Fowler Park  05:00 PM  9 A5 vs A2UFA 03B Red - CL III E 1 vs.Oconee FC 03 Red - CL III E1

Bracket - Saturday, May 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657961  Ocee Elementary  11:00 AM  1 A11 vs A3Concorde Fire North Black - CL III E 0 vs.Atlanta Fire - 2003 Gold - CL III E4
 657955  West Gwinnett Park  12:30 PM  1 A12 vs A13Alianza Elite 03 B14 - CL III E 3 vs.Georgia FC 03- BU14 Abel - CL III E3
 657962  Pleasantdale Park  01:00 PM  2 A7 vs A1Chiefs Premier 03 - CL III E 1 vs.DSC 03B Revolution White - CL III E4
 657928  Alpharetta North Park  03:30 PM  1 A8 vs A9Ambush SC B03 White - CL III E 0 vs.GSA 03 Red - CL III E1
 657998  Bunten Road Park  06:00 PM  2 A3 vs A10Atlanta Fire - 2003 Gold - CL III E 1 vs.Lanier Sharks 03 - CL III E2

Bracket - Sunday, May 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657953  Webb Bridge Park  10:15 AM  1 A8 vs A4Ambush SC B03 White - CL III E 0 vs.UFA Norcross 03B Premier - CL III E1
 657937  Ocee Elementary  04:00 PM  1 A11 vs A8Concorde Fire North Black - CL III E 0 vs.Ambush SC B03 White - CL III E1
 657947  Pleasantdale Park  04:00 PM  2 A7 vs A3Chiefs Premier 03 - CL III E 0 vs.Atlanta Fire - 2003 Gold - CL III E3
 657927  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 A1 vs A2DSC 03B Revolution White - CL III E 4 vs.Oconee FC 03 Red - CL III E1
 657946  Bethesda Park  05:00 PM  Park A13 vs A10Georgia FC 03- BU14 Abel - CL III E 1 vs.Lanier Sharks 03 - CL III E1

Bracket - Saturday, May 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657952  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A1 vs A6DSC 03B Revolution White - CL III E 3 vs.UFA 03B Gold - CL III E2
 657997  GSA  03:30 PM  Schr A9 vs A4GSA 03 Red - CL III E 0 vs.UFA Norcross 03B Premier - CL III E6

Bracket - Sunday, May 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657995  Pleasantdale Park  05:30 PM  2 A7 vs A6Chiefs Premier 03 - CL III E 0 vs.UFA 03B Gold - CL III E3

Bracket - Monday, May 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 657994  Bethesda Park  07:00 PM  Park A13 vs A1Georgia FC 03- BU14 Abel - CL III E 0 vs.DSC 03B Revolution White - CL III E2






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.